Mleczne Nuty Super Kota

styczeń 12, 2014 przez

Mleczne Nuty Super Kota

Rusza konkurs na najlepszą piosenkę w ramach kampanii „Mam kota na punkcie mleka”

Nastrojowa ballada o kocim życiu? A może historia kocich przygód opowiedziana w rytmie hip-hopu? 12 grudnia rozpoczął się konkurs, do którego klasy zarejestrowane w programie „Mam kota na punkcie mleka” mogą zgłaszać swoje śpiewające opowieści o Super Kocie. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne muzyczne nagrody, zaś klasa, której utwór podbije serca jury, zostanie zaproszona do nagrania piosenki w profesjonalnym studiu muzycznym.

Organizowany w ramach kampanii „Mam kota na punkcie mleka” konkurs muzyczny „Mleczne nuty Super Kota”, skierowany jest do uczniów szkół, które uczestniczą w mlecznym programie po raz drugi. Zadanie, z jakim zmierzą się dzieci, będzie polegało na wymyśleniu i nagraniu przebojowej piosenki o bohaterze programu − różowym Super Kocie. Super Kot, jak na przedstawiciela kociej rodziny przystało, chadza własnymi drogami, a z każdej sytuacji wychodzi cało, spadając na przysłowiowe cztery łapy. Pomaga mu w tym wrodzony koci spryt oraz niespożyta energia, którą czerpie z mleka i innych mlecznych produktów − mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka. − Chcielibyśmy, aby dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i stworzyły muzyczną opowieść o Super Kocie, która mogłaby stać się „hymnem” naszej kampanii − dodaje.

W konkursie „Mleczne nuty Super Kota” liczyć się będą nie tylko ciekawe teksty i wpadające w ucho melodie, ale również umiejętność współpracy. Zgodnie z regulaminem, w rywalizacji mogą wziąć udział tylko te piosenki, które zostały przygotowane, a następnie wspólnie zaśpiewane przez uczniów danej klasy. Organizatorzy nie stawiają nadsyłanym utworom żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o styl i aranżację. Mogą więc to być piosenki reprezentujące dowolny gatunek muzyczny, wykonane z akompaniamentem lub a cappella.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w marcu. O przyznaniu konkursowej nagrody głównej zadecyduje jury. Klasa, która zgłosi najlepszy − w opinii jurorskiego grona − utwór, otrzyma możliwość nagrania go w profesjonalnym studiu muzycznym. Dodatkowo do wszystkich uczniów zaangażowanych w tworzenie zwycięskiej piosenki trafią markowe odtwarzacze mp3. Nagrane utwory w formie plików audio mogą być zgłaszane do konkursu przez nauczycieli lub wychowawców klas od 12 grudnia do 14 lutego 2014 r. Piosenki spełniające konkursowe wymagania trafią na stronę programu „Mam kota na puncie mleka”, na której od 24 lutego do 14 marca trwać będzie głosowanie internautów. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi stronę www.mamkotanapunkciemleka.pl, będzie mógł ocenić nadesłane utwory i tym samym przyczynić się do wyłonienia piosenki publiczności. Jej autorzy zostaną nagrodzeni wysokiej jakości słuchawkami.

Powiązane posty

Podziel się

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.