Wypisz, wymaluj Super Kota!

Maj 10, 2014 przez

Wypisz, wymaluj Super Kota!

Rusza konkurs literacko-plastyczny w ramach kampanii „Mam kota na punkcie mleka” Masz bogatą wyobraźnię, talent pisarski, a do tego lubisz rysować? Spróbuj swoich sił w rozpoczętym 9 maja konkursie na literacko-plastyczną opowieść o sympatycznym Kocie Mleczysławie, bohaterze kampanii „Mam kota na punkcie mleka”. Najciekawsze z nadesłanych prac zostaną opublikowane w formie książki, zaś utalentowani młodzi autorzy spotkają się na uroczystości wręczenia nagród w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Organizowany w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka” konkurs literacko-plastyczny skierowany jest do uczniów klas II-VI tych szkół podstawowych, które przystąpiły do programu zarówno w pierwszym, jak i drugim roku jego trwania. Postawione przed uczestnikami zadanie będzie polegało na wymyśleniu, opisaniu i zilustrowaniu niezwykłych przygód Kota Mleczysława, wielbiciela mleka i jego przetworów.

Bohater naszej kampanii jest uwielbiany przez dzieci, gdyż ciekawość świata i niespożyta energia nie są im obce. Każdy dzień wymaga nie lada sprawności, dlatego też Kot Mleczysław chętnie sięga po mleko i produkty mleczne, które są doskonałym źródłem składników niezbędnych dla utrzymania dobrej formy − mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor biura Polskiej Izby Mleka. − Pragniemy, by dzieci w swoich pracach nie tylko oddały żywiołowy charakter Kota Mleczysława, ale także wykorzystały wiedzę na temat walorów mleka i jego przetworów oraz korzyści, jakie płyną z ich spożywania − dodaje. Aby stanąć w konkursowe szranki, należy wymyślić ciekawą historyjkę z Kotem Mleczysławem w roli głównej, przelać ją na papier w formie opowiadania lub wiersza, a następnie zilustrować autorskim rysunkiem. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom dużą dowolność w wyborze techniki plastycznej − dzieci mogą sięgnąć po farby, kredki, tusz lub kolorowy papier do wyklejanek. Istotne jest, by prace plastyczne nie przekraczały formatu A4 i nie były dotąd publikowane. Tak rysunki, jak i teksty muszą stanowić oryginalną twórczość uczestników konkursu.

Mierząc się z zadaniem konkursowym dzieci będą miały okazję nie tylko miło spędzić czas na kreatywnej zabawie, ale także zawalczyć o wspaniałe nagrody. Autorzy najciekawszych prac nagrodzeni zostaną markowymi czytnikami e-booków, natomiast wyróżnione prace zostaną wydane w formie książki. Z myślą o użytkownikach e-czytników powstanie również jej elektroniczna wersja, którą będzie można pobrać ze strony internetowej programu.

Powiązane posty

Podziel się

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.