Nowe dżemy agrestowe Runoland

Sie 12, 2014 przez

Nowe dżemy agrestowe Runoland

Firma Runoland z przyjemnością prezentuje dwa zupełnie nowe dżemy agrestowe: dżem agrestowo-truskawkowy dla miłośników polskich smaków i dżem agrestowy z imbirem dla zwolenników egzotycznych przypraw. Nowe dżemy dołączają do już obecnego na rynku dżemu rabarbarowo-truskawkowego.
Agrest to kolejny, znany wszystkim owoc, który ostatnio stracił trochę ze swej popularności. Jeszcze niedawno obecny na każdej działce, sadzony obok porzeczek – bo z nimi spokrewniony – ostatnio chyba bardziej egzotyczny niż sprowadzane z daleka cytrusy. Trudno powiedzieć, czy o spadku jego popularności zdecydowała gruba skórka, czy ryzyko pokłucia rąk przy zbieraniu zielonkawych, żółtych, czy nawet czerwonych jagód. Z pewnością jednak wysyłanie agrestu do lamusa jest dużym błędem.
Bo agrest to owoc bardzo zdrowy i doskonały na przetwory. Korzystnie wpływa na przemianę materii, działa przeczyszczająco i jest składnikiem diet odchudzających (100g owocu to 45 kalorii i 0,2g tłuszczu). Zawiera pektyny, żelazo, magnez , fosfor, wapń i witaminy C, B i A. Jedząc agrest zapobiegamy anemii i poprawiamy sobie humor.
Dżem agrestowo-truskawkowy Runoland to 50% agrestu i 10% truskawek. Dżem agrestowy z imbirem zawiera 60% agrestu. Dżem agrestowo-tuskawkowy ma lekko kwaskowy, rześki smak przełamany słodyczą truskawek. Świetnie smakuje na świeżym, chrupiącym pieczywie – to dobry pomysł na orzeźwiające śniadanie.
Dżem agrestowy z imbirem smakuje egzotycznie. Przez kwaskowy agrest wyraźnie przebija świeża i pikantna, lekko cytrynowa nuta imbiru.
Produkt: Dżem agrestowo-truskawkowy, Dżem agrestowy z imbirem, masa: 240g, cena: 3,90zł, producent: RUNOLAND Sp. J.

Powiązane posty

Podziel się