Bezpieczne dziecko w kuchni

marzec 17, 2015 przez

Bezpieczne dziecko w kuchni

Kuchnia to wspaniałe miejsce, szczególnie dla dzieci. To właśnie tam przygotowywane są dla nich najlepsze smakołyki. Jednak maluchy i ich ciekawość świata mogą w kuchni przysporzyć wielu kłopotów. W trosce o najmłodszych powinniśmy już podczas samego projektowania całej aranżacji kuchennej postawić na rozwiązania, które zagwarantują nam i dzieciom bezpieczne użytkowanie. Niezwykle przydatnym elementem będzie zastosowanie w meblach np. amortyzatorów do szafek, bądź systemu cichego domyku szuflad, dzięki którym fronty znacznie wolniej się zamykają, dlatego nasza pociecha nie zrobi sobie krzywdy przez chociażby przytrzaśnięcie paluszka.

Przydatne są także zaokrąglone formy blatów lub gumowych nakładek na kanty, by we wnętrzu było jak najmniej ostrych krawędzi. Kuchnie z tego typu udogodnieniami np. Family Line firmy Black Red White można kupić w sklepie internetowym www.twojemeble.pl. Pozostałe akcesoria, które ochronią maluchy przed wieloma niebezpieczeństwami to: ochraniacz na pokrętła kuchenki, osłona płyty kuchennej bądź tylko piekarnika (zamiast osłony można wybrać nowoczesny piekarnik z systemem „zimnych drzwi”) a także wszelkie zatrzaski i blokady do drzwiczek oraz do sprzętu AGD (np. lodówki).

Wszystkie te elementy są niezbędne, by poskromić wszechobecną ciekawość małych odkrywców. Wystarczy bowiem jedna, króciutka chwila, by maluch zniknął nam z oczu i zajął się czymś, co jest dla niego nieodpowiednie. A bezpieczeństwo dzieci jest przecież najważniejsze, dlatego im więcej zastosowanych przez nas zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.
Zadbajmy o przyjazną przestrzeń dla naszych maluchów!

Zobacz dostępne rozwiązania kuchni Family Line

Zestaw przykładowy od 2 083 zł

family_line4

 

Family_Line3

 

Kuchnia Family Line

 

twojemeble

Powiązane posty

Tagi

Podziel się

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.