5 rzeczy, których nie wiesz na temat czosnku

marzec 25, 2015 przez

5 rzeczy, których nie wiesz na temat czosnku

Kulinarne zastosowania czosnku zna każdy. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że poza bogactwem smaku ma on też bogatą i długą historię. Czego nie wiemy o czosnku? FRoSTA zna odpowiedzi!

Czy wiesz, że:
1. Czosnek towarzyszy nam już od ponad 5 tysięcy lat?
Pochodzi z Azji. Wykorzystywany był również przez starożytnych Rzymian, Greków i Egipcjan. Wszędzie był doceniany i szanowany – wzmianki na jego temat pojawiły się m.in. we wnętrzach piramidy Cheopsa, w kreteńskim pałacu Knossos czy w ruinach Pompei.
2. Na świecie istnieje ponad 260 odmian czosnku?
Budową przypomina popularne warzywa, takie jak cebula, szczypiorek czy por, najbliżej spokrewniony jest jednak z…lilią. Uprawiany jest na całym świecie, najbardziej zaś upodobał sobie Hiszpanię, Egipt i Indie.
3. Przez setki lat czosnkowi przypisywane było działanie magiczne?
I nie chodzi tylko o używanie go jako broni na wampiry! W starożytnym Egipcie jadło się go, aby mieć „serce i odwagę”, Arabowie zabierali go ze sobą na pustynię, aby unikać niespodziewanych zdarzeń. Podobno czosnek pomaga także matadorom walczącym w korridzie.
4. Mrożenie, jedna z najbardziej tradycyjnych metod przechowywania żywności, sprawdza się także w przypadku czosnku?
Tą drogą poszła FRoSTA, tworząc Czosnek mrożony. Posiekany, a następnie zamrożony tuż po zbiorach, zachowuje świeżość oraz cenne właściwości. W każdym opakowaniu od FRoSTY kryje się tylko czosnek – bez zbędnych dodatków, wzmacniaczy smaku, barwników czy aromatów.
5. Czosnku używa się na całym świecie?
Jest elementem dań kuchni śródziemnomorskiej, europejskiej, rosyjskiej, indyjskiej czy japońskiej. Dodajemy go do mięs, sałatek, dań makaronowych. Świetnie pasuje do potraw pełnych ziół, sprawdzi się także w przygotowaniu marynat. Jeśli mamy mało czasu, a przy okazji obieranie i krojenie przyprawia nas o ból głowy, warto sięgnąć po Czosnek mrożony FRoSTY. To wygodne rozwiązanie bez względu na sezon!
Czosnek mrożony od FRoSTY od jesieni jest dostępny w sklepach w poręcznym kartoniku o pojemności 75 g. Kosztuje 2,99 zł.
Pełną gamę Ziół mrożonych FRoSTY, obok Czosnku, tworzą: Bazylia, Pietruszka, Koperek i mieszanka 8 ziół.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.