Meble dla dziecka – czym się kierować?

Mar 25, 2015 przez

Meble dla dziecka – czym się kierować?

Każdy rodzic staje przed wyborem mebli dla swojej pociechy i zadaje sobie pytanie – jakie meble wybrać i czym się kierować? Tutaj chodzi o Nasze dzieci, więc z pewnością pierwszą, najważniejsza kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę jest bezpieczeństwo mebli. Oczywiście nigdy nie wyeliminujemy choć najmniejszego ryzyka chociażby uderzenia się o kant stolika, ale możemy zadbać o to by meble możliwie jak najbardziej bezpieczne dla dzieci.

Wybór zależy też od tego, w jakim wieku mamy dzieci. Jeśli Nasze pociechy są na etapie brania do ust wszystkiego co wpadnie im w ręce to zdecydowanie musimy unikać mebli z małymi, drobnymi elementami, które mogłyby zostać połknięte, bądź w jakikolwiek inny sposób mogłyby im zaszkodzić. Wyobraźnia dzieci nie zna bowiem granic.

Kolejną kwestią jest materiał z jakich zostały meble wykonane. Zadbajmy więc o to, by meble były atestowane, wykonane z solidnego tworzywa, chroniąc przy tym Nasze ciekawe świata maluchy.

Bezpieczeństwo więc na pierwszym miejscu, a co z funkcjonalnością i Naszymi potrzebami? Musimy zapewnić Naszym dzieciom wszystko, co będzie im potrzebne. Tak więc, dla dzieci w wieku szkolnym niezbędne będzie biurko i krzesełko, które pomogą im w nauce i w odrabianiu lekcji. Dla niemowlaka będzie to łóżeczko z przewijakiem, tak naprawdę wymieniać można by było bez końca. Sami wiemy najlepiej, czego Nasze dzieci potrzebują i co pomoże im w rozwoju.

Nie zapominajmy również o tym, że Nasze dzieci rosną w zastraszającym tempie. Warto pomyśleć więc o takich meblach, które będą spełniały swoją funkcjonalność na dłużej. Na przykład zamiast wybierać dziecięce biurko z motywem postaci z kreskówki, wybierzmy to bardziej uniwersalne, które również będzie odpowiednie dla starszego dziecka. Taką samą sytuację mamy z łóżeczkiem dziecięcym dla niemowlaka. Najodpowiedniej będzie zakupić takie z obniżanym podłożem, które z wiekiem dziecka obniża się i takie łóżeczko spokojnie wystarczy Nam na 3 lata.

Przy wyborze mebli kierujemy się również ceną. Czasami możemy równie fajnie umeblować pomieszczenie przy mniejszym wkładzie finansowym. Nie bez znaczenia są bowiem możliwości finansowe rodziców. Odwiedźmy więc kilka sklepów meblowych, sprawdźmy ceny w internecie, czasami ten sam produkt może mieć bardzo różne ceny na rynku.

Te wszystkie kwestie wyboru mebli dla dziecka są bardzo ważne, natomiast istnieje jeszcze jedno niepisane kryterium. Bowiem gust Naszych dzieci też ma wpływ na to, jakiego wyboru i zakupu dokonamy. Jako rodzice chcemy, żeby Nasze maluchy były szczęśliwe więc zazwyczaj wybieramy to, co w jakiś sposób przypadnie im do gustu nie zapominając oczywiście, o ich bezpieczeństwie i funkcjonalności mebli.

Czy jednak znajdziemy takie meble, które będą spełniać wszystkie Nasze oczekiwania i oczekiwania Naszych dzieci? Z pewnością. Nad potrzebami dzieci, wykonaniem mebli, oraz ich projektem czuwają psycholodzy i wyspecjalizowani producenci mebli, którzy dbają o to by produkty dostępne na rynku były odpowiednie dla Naszych pociech.

Mega Meble
Artykuł został przygotowany przez firmę Mega Meble – Sklep z meblami na każdą kieszeń.

 

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany.