Czas na koktajl!

czerwiec 24, 2015 przez

Czas na koktajl!

Wczesne lato to idealny czas na delektowanie się pysznymi owocowo-warzywnymi koktajlami. Wybierz odpowiedni blender kielichowy i ciesz się nimi w swoim domu tak często, jak tylko masz na nie ochotę.

Stragany na bazarkach nabrały kolorów i już zaczynają pojawiać się świeże owoce i warzywa sezonowe. Właśnie teraz w okresie letnim powinnyśmy spożywać ich jak najwięcej. Zrób więc wszystko, by jak najlepiej wykorzystać letni czas i spraw sobie odrobinę przyjemności ze zdrowymi koktajlami. Łączyć można same owoce, same warzywa, jak i tworzyć owocowo-warzywne mixy, o których wcześniej nawet byś nie pomyślała. Ważne żeby było zdrowo i kolorowo! Do przygotowania koktajli z pewnością przyda się dobry blender kielichowy.

Ponieważ podstawową funkcją blendera jest mieszanie składników, wybierz taki o odpowiedniej mocy. W domowych warunkach dla uzyskania dobrych efektów blendowania najlepiej sprawdzą się takie z mocą 600- 900W. Blendery Philips HR2195 i HR2095 z technologią ProBlend 6, czyli 6-ramiennym ostrzem i silnikiem o wysokiej mocy umożliwiają miksowanie niemal wszystkich produktów. Latem dla ochłody przydać się może zwłaszcza możliwość kruszenia lodu! Dodatkowo dobrze, by różnorodne ustawienia pozwalały miksować składniki z wybraną prędkością i do żądanego stopnia rozdrobnienia. Podczas przygotowania koktajlu znakomicie sprawdzi się przycisk do koktajli. Jedno naciśnięcie i gotowe – napój robi się sam na Twoich oczach! Dodatkowo w modelu HR2195 dostępny jest przycisk cichej pracy, po którego włączeniu, blender wykorzystuje niższą szybkość i zmniejsza głośność.

Zwróć też uwagę, by dzbanek blendera był odpowiednio duży i mógł pomieścić przynajmniej 1,5l koktajlu oraz miał dobrej jakości wykonanie. Zdecyduj się na nietłukący się szklany dzban, który przetrwa lata lub wzmocniony dzbanek plastikowy jak w najnowszych modelach Philips HR2166, HR2163 i HR2162.

Po przygotowywaniu koktajlu ważne jest też żeby urządzenie łatwo się czyściło. Oprócz korpusu wszystkie elementy blenderów Philips można myć w zmywarkach, więc ten problem możesz mieć z głowy.

Teraz pozostaje już tylko znaleźć przepis na pyszny letni koktajl, wrzucić składniki i gotowe! Ponieważ sezon na truskawki w pełni aż prosi się, żeby wykorzystać je do koktajlu. Poniżej propozycja nawilżającego koktajlu truskawkowo-arbuzowego autorstwa Katarzyny Błażejewskiej.

Przygotuj:

garść truskawek (ok. 70 g)

plaster arbuza (ok. 7 cm)

5 listków mięty

¼ cytryny

6 kostek lodu

Truskawki, arbuz oraz miętę zblenduj z lodem. Koktajl podaj przybrany listkami mięty.

 

Rekomendowane ceny blenderów kielichowych Philips wynoszą:

HR2195/00 – 459 pln

HR2095/90 – 409 pln

HR2166/00 – 339 pln

HR2163/00 – 269 pln

HR2162/90 – 249 pln

Powiązane posty

Podziel się

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.