Jakie zabawki warto kupować dziecku?

lip 17, 2015 przez

Jakie zabawki warto kupować dziecku?

Chyba nikt tak naprawdę nie ma wątpliwości, iż obecnie ilość dostępnych zabawek na rynku przekracza wszelką wyobraźnię. Tak naprawdę czego byśmy sobie nie wymyślili to w większości przypadków jesteśmy w stanie dostać. Nasze dziecko uwielbia pluszowe misie? Nic prostszego, wybieramy się do sklepu i mamy ogromny wybór misiów, od malutkich po ogromne, grające i kolorowe, po prostu wszystko co można sobie zażyczyć. Zazwyczaj nie ma problemu z dostępnością, a jedyne co nas ogranicza to domowy budżet, gdyż trzeba przyznać, że często cena zabawek pozostawia wiele do życzenia.

Rynek przepełniony wszelkiej maści zabawkami szuka jednak nowych pomysłów, aby zainteresować rodzica nowymi rozwiązaniami. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stały się zabawki z drewna. To nie pomyłka, tu naprawdę chodzi o drewniane zabawki. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to myśl jak taka zabawka wygląda i jak mielibyśmy nią zainteresować nasze dzieci. Jest przecież dostępnym tyle grających i świecących się produktów więc czym ma zainteresować naszego malucha prezent wykonany z drewna. Okazuje się jednak, że taki podarunek może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dziecko bawiące się takimi zabawkami lepiej rozwijają swoją kreatywność i zdolności manualne. To ważne ponieważ im wcześniej samo będzie w stanie zająć się sobą wymyślając sobie zabawy tym łatwiej będzie miało później w życiu chociażby z podjęciem pracy wymagającej zwiększone wysiłku umysłowego. Rozwój dziecka jest niezwykle ważny, ale równie ważne jest jego bezpieczeństwo. Także w tym przypadku drewniany upominek będzie lepszym rozwiązaniem niż zwykłe zabawki dostępne na rynku. Przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje jest to drewno czy materiał ekologiczny, nie zagrażający zdrowiu dziecka. Brak w nim szkodliwych substancji chemicznych to może mieć miejsce w przypadku tradycyjnych zabawek. Są one również wytrzymalsze niż ich plastikowe odpowiedniki. Wszystko tak naprawdę przemawia za tym, aby zamienić wszechobecny plastik w pokoju swojego malucha na drewno, ale to nie jedyny niekonwencjonalny materiał z jakiego tworzy się zabawki.

Coraz częściej możemy znaleźć w ofercie sklepów zabawki z materiału czy kartonu. W przypadku tych pierwszych nie chodzi o pluszaki, a raczej artykuły szmaciane jak lalki, poduchy czy przytulanki. Można znaleźć również szmaciane koniki na kiju czy inne zwierzątka. Prostota wykonania oraz bezpieczeństwo wpływają niezwykle korzystne na rozwój dziecka, a przy tym ich koszt często jest znacznie niższy od zwykłych zabawek dostępnych na rynku. Kartonowe zabawki są co prawda przeznaczone dla nieco większych dzieci, ale wybór ich jest doskonałym wyjściem jeśli chcemy uniknąć plastikowych mieczy i pistoletów, którymi można by zrobić sobie krzywdę. Wybór kartonowych gadżetów jest przeogromny, od wielkich domków w których dzieci mogą się chować do małych samochodzików. Jeśli chcemy rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność swojego malucha wybór tego typu zabawek nie powinien nas dziwić. Nie przez przypadek wyżej wymienione rodzaje zabawek są coraz bardziej popularne wśród nowoczesnych rodziców.

Artykuł przygotowany
przez sklep dla dzieci Mamabu.pl w którym znajdziesz wszystko dla dzieci, niemowląt i przyszłych mam – Wyłącznie z polskich firm.

Powiązane posty

Tagi

Podziel się

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.