Co przyda się karmiącej mamie?

Kwi 10, 2018 przez

Co przyda się karmiącej mamie?

Warto zawczasu skompletować do wyprawki akcesoria przydatne podczas karmienia piersią, by uniknąć później nerwowych sytuacji. Podpowiadamy, co jest sprzymierzeńcem młodej karmiącej mamy.

 

Karmienie to na pewno niezapomniany i piękny czas, warto więc się do niego odpowiednio przygotować i jeszcze przed porodem udać się na zakupy, by nie zostawiać tego na głowie młodego taty.

 

Biustonosze, bluzki, wkładki

 

Podczas karmienia niewątpliwie przydadzą się specjalne biustonosze i bluzki ułatwiające karmienie. Wystarczy odpiąć ramiączko lub odkryć kawałek bluzki i już możesz rozpocząć karmienie. Z pewnością docenisz również jednorazowe wkładki laktacyjne, na dzień i na noc, dzięki którym pokarm nie będzie wyciekał na ubrania. Wypróbuj nowe wkładki Philips Avent, które są jeszcze bardziej chłonne, zapewniając jeszcze większe poczucie suchości w dzień i w nocy. Wkładki mają jedwabistą powłoka o delikatnej strukturze plastra miodu oraz ultra chłonny materiał, który utrzymuje wilgoć z dala od skóry i zapewnia maksymalną ochronę przed wilgocią i przeciekaniem.

 

Ochrona brodawek

 

Podobną do wkładek rolę pełnią muszle laktacyjne do noszenia w biustonoszu, a dodatkowo zapewniają doskonałą ochronę dla obolałych i podrażnionych brodawek. Muszle wentylowane ułatwiają ich gojenie się i chronią przed otarciami dzięki specjalnym dziurkom zapewniającym dostęp powietrza. Z kolei muszle laktacyjne Philips Avent niewentylowane SCF157 zbierają nadmiar pokarmu w trakcie karmienia lub korzystania z laktatora. Aby uchronić brodawki przed podrażnieniem i pękaniem spowodowanym karmieniem piersią, podczas samego karmienia możesz stosować silikonowe osłonki na piersi, np. Philips Avent SCF156 wykonane z bardzo miękkiego silikonu bez zapachu i smaku. Ich motylkowy kształt zapewnia dziecku większy kontakt z piersią podczas karmienia. Zbawieniem dla suchych i obolałych brodawek będzie również krem nawilżający Philips Avent, którego nie trzeba usuwać przed karmieniem.

 

Laktator

 

Choć ewentualnych problemów z laktacją nie można przewidzieć, przygotuj się i do nich i kup laktator, który pomoże zarówno przy zbyt dużej, jak i zbyt małej ilości pokarmu, zastoju pokarmu czy zatkaniu przewodu mlecznego. Laktator z pewnością pomoże też na początku w stymulacji laktacji, np. kiedy mama obawia się, że ma za mało mleka i dziecko się nie najada. A jeśli wszystko przebiegnie bezproblemowo, laktator przyda Ci się, gdy będziesz musiała na chwilę wyjść, wyjechać lub wrócisz do pracy. Wtedy wygodnie odciągniesz pokarm na zapas, a ktoś inny poda go Twojemu maluszkowi.

 

Jeśli planujesz odciągać pokarm regularnie, zdecyduj się od razu na wygodny laktator elektryczny. Dostępny jest także podwójny laktator elektryczny, który pozwala zaoszczędzić czas poprzez odciąganie większej ilości pokarmu z obydwu piersi w tym samym czasie. Wszystkie laktatory Philips Avent pozwalają na wygodne odciąganie w prostej pozycji, mają miękką nakładkę masującą, która stymuluje wypływ pokarmu a w dodatku nowe ulepszone modele laktatorów elektrycznych Philips Avent gwarantują dyskrecję i ciche odciąganie oraz mają tryb stymulacji i 3 tryby odciągania, abys mogłą dostosować siłę odciągania do twoich potrzeb

 

Oczywiście w zależności od wybranego modelu laktatora warto dokupić pasujące do niego butelki i pojemniczki do przechowywania pokarmu. Możesz też zdecydować się zestawy startowe z laktatorami, pojemniczkami i butelkami.

 

Poznaj też inne produkty Philips Avent dla niemowląt.

 

Rekomendowane ceny produktów Philips Avent wynoszą:

 

Wkładki SCF254/24: 24 sztuki – 14 pln

Wkładki SCF254/61: 60 sztuk – 27 pln

Wkładki SCF254/13: 100 sztuk – 43 pln

Laktator elektryczny SCF332/01 – 581 pln

Podwójny laktator elektryczny SCF334/02 -1 208 pln

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany.