Akcja „Kubusiowe Szpitale” w Limanowej – oddział pediatryczny w nowej odsłonie

Lip 11, 2018 przez

Akcja „Kubusiowe Szpitale” w Limanowej –  oddział pediatryczny w nowej odsłonie

Kubuś już od 10 lat odmienia kolejne szpitalne oddziały, aby mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o swoich smutkach. „Kubusiowe Szpitale” to projekt artystyczny, dzięki któremu sale oddziałów pediatrycznych zamieniają się w malowane, przyjazne dzieciom krainy. Do grona „Kubusiowych Szpitali” właśnie dołączył 50. z nich. Tym razem pełna słońca, ciepła i barw przestrzeń powstała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Oddział pediatryczny w Limanowej stał się kolorowym zakątkiem, w którym radosna postać malowanego Kubusia bawi się, jeździ na deskorolce i cieszy ze słonecznego dnia. W pełnym zieleni, drzew i kwiatów ogrodzie latają motyle, biedronki i pszczoły. Jest kolorowo i bajecznie. Autorem koncepcji jest Maciej Kot – ceniony malarz, specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci.

Limanowski szpital to dokładnie 50. projekt zrealizowany w ramach akcji „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny 4 lipca został oficjalnie otwarty dla małych pacjentów.

Na uroczystym otwarciu w Limanowej pojawili się m.in.: Jan Puchała – Starosta Limanowski, Marcin Radzięta – Dyrektor Szpitala w Limanowej, Mariusz Bobula – Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa, Dariusz Czech – Wiceprezes Zarządu Tymbark i przedstawiciel marki Kubuś, organizatora akcji oraz Maciej Kot – wykonawca projektu. W wydarzeniu uczestniczyli również pracownicy szpitala oraz jego mali pacjenci, których Kubuś obdarował upominkami.

Bardzo się cieszymy, że to właśnie w szpitalu w Limanowej powstał 50. projekt Kubusiowych Szpitali. Teraz bajecznie kolorowy Oddział Chorób Dzieci robi wrażenie, a uśmiechy na twarzach najmłodszych to najwymowniejszy komentarz dla całej akcji Kubusia” – mówi Marcin Radzięta, Dyrektor Szpitala w Limanowej.

Podczas wydarzenia została przekazana symboliczna tabliczka upamiętniająca otwarcie 50. oddziału „Kubusiowych Szpitali”, którą przymocowano na ścianie, tuż przy wejściu na oddział pediatryczny.

Akcję Kubusiowe Szpitale rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu, kiedy pomalowaliśmy pięć dziecięcych oddziałów w szpitalach na terenach powiatów, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy Maspex. Ponieważ została świetnie przyjęta, zdecydowaliśmy się ją kontynuować, a zasięgiem objąć także inne miasta. Wspaniale się złożyło, że 50. szpital to właśnie oddział dziecięcy w Limanowej i mamy nadzieję, że wesołe, przytulne sale będą poprawiać nastrój małym pacjentom przez wiele lat” – mówi Dariusz Czech, Wiceprezes Zarządu Tymbark i przedstawiciel marki Kubuś.


Do stworzenia malunków w szpitalnych salach jak zawsze wykorzystane zostały hipoalergiczne i bezzapachowe farby. Dzięki temu nie tylko finalne efekty prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny dzieciom.

„Wszystkie odmienione oddziały to przestrzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Każdy z projektów jest inny, ale wszystkie łączy to, że są pełne kolorów i słonecznego ciepła. Wspólnym ich elementem jest także postać Kubusia. Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję się do zasad psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla małych pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak właśnie będzie” – mówi Maciej Kot, autor projektu w Szpitalu w Limanowej, artysta realizujący wszystkie projekty w ramach akcji „Kubusiowe Szpitale”.

Kubuś to marka, która od lat cieszy się zaufaniem rodziców i popularnością wśród dzieci. Marka jest zaangażowana w wiele różnych inicjatyw społecznych, m.in. uczy ekologicznych postaw i szacunku do darów natury w projekcie dla przedszkoli – Kubusiowi Przyjaciele Natury, a w ramach akcji „Rusz się z Kubusiem!” zachęca dzieci do aktywności fizycznej – jest obecna na wielu sportowych wydarzeniach dla najmłodszych, organizuje strefy aktywności m.in. podczas biegów i turniejów, a już od 8 lat jest sponsorem cyklu imprez biegowych dla uczniów szkół podstawowych – Kubuś Waterrr Run.

Z okazji otwarcia 50. oddziału w ramach akcji „Kubusiowe Szpitale” wszystkie dzieci w placówce w Limanowej odwiedził osobiście Kubuś i rozdał im upominki.

Akcja „Kubusiowe Szpitale” jest w całości finansowana przez producenta soków i napojów dla dzieci Kubuś.

***

Marka Kubuś od lat cieszy się zaufaniem wśród dzieci i rodziców. Kubuś to najczęściej kupowany w Polsce sok przecierowy na bazie marchwi mazurskiej i owoców – chętnie piją go najmłodsi, ale często sięgają po niego również dorośli. To także lider w kategorii napojów dla dzieci oraz musów i wody smakowej w Polsce. W portfolio marki znajdują się soki marchwiowo-owocowe, soki 100%, orzeźwiające napoje, woda niegazowana i woda smakowa oraz owocowe musy. Produkty Kubusia wyróżnia nie tylko doskonały smak, ale także wysoka jakość, wielokrotnie doceniana przez konsumentów. Kubuś to lider w kategorii soków przecierowych nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Markę Kubuś, jako Kubik, Kubu i Tedi, znają także konsumenci m.in.: w Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Węgrzech, Litwie i Łotwie, w Czechach i Słowacji.

Powiązane posty

Podziel się

1 Komentarz

  1. ADA

    fajnie takie nawiazanie:) dizecko lepsze przehcoidz takie cos

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany.