Pierwszy wózek – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Sie 30, 2018 przez

Pierwszy wózek – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy zakupie wózka dla dziecka, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jego bezpieczeństwo, ale i funkcjonalność. To najważniejsze parametry, a dopiero na końcu liczy się wygląd. Zatem to naprawdę spore wyzwanie dla rodziców, do którego trzeba się przygotować.

Wózek dla dziecka – bezpieczeństwo do podstawo

Narodziny pierwszego dziecka to prawdziwa rewolucja w życiu rodziców. Często sprawdzają oni oddech maluszka, martwią się najmniejszym kaszlem i cały czas monitorują, czy prawidłowo się rozwija. Zatem pomiędzy karmieniami, zmienianiem pieluch, pobudkami w nocy i zamartwianiem się nie pozostaje już czas, na poszukiwanie wózka. Warto więc o tym pomyśleć nim dziecko pojawi się na świecie. Na samym początku należy sprawdzić, czy wózek dla dziecka posiada atesty. Najważniejszy jest znak B, umieszczony w dużym trójkącie. To ważne, gdyż wiele mówi o jego bezpieczeństwie. Ważna jest też amortyzacja, która łagodzi wstrząsy, co jest szczególnie przydatne na nierównych drogach. Ważne, aby można było również bujać na boki, gdyż pomaga to maleństwu zasnąć. Bezpieczeństwo wózków dziecięcych to także ich stabilność, dlatego warto zastanowić się czy preferuje się bardziej dizajnerskie modele, jak 3 kołowce, które sprawdzą się także podczas aktywności, czy może lepiej wybrać klasyczną gondole na stabilnych 4 kołach. Jeżeli już o kołach mowa to do wyboru są piankowe, lekkie i zwrotne lub też pompowane z lepszą amortyzacją , jednak mniej zwrotne.

Hamulce muszą być sprawne – to najważniejsze

Z wózkiem dziecięcym jest jak z samochodem, a co zapewnia największe bezpieczeństwo w aucie? Tak to hamulce, choć wszystkie wózki dziecięce mają hamulce, jednak przy wyborze należy wziąć pod uwagę tylko takie modele, których hamulce są nad wyraz czułe i niezawodne, podobnie, jak w samochodzie. Tutaj nie ma miejsca na błędy, czy kompromisty, bo przecież nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, a mając sprawne i solidne hamulce możliwość wypadku jest ograniczona. Zatem przy zakupie należy dokładnie je sprawdzić. Ważne, aby spełniały też normy europejskie, które jasno mówią, że hamulec powinien być po obu stronach.

Wygodny wózek dla dziecka i dla mamy i dla taty też

Wygodny wózek dziecięcy to także podstawa, dzięki temu szybciej ono zaśnie i będzie mieć lepszej jakości sen, a jak wiadomo dzieci najbardziej rozwijają się podczas snu. Ważna jest jego stabilność. Duże znaczenie ma konstrukcja oraz dno wózka. Warto wybrać model, który ma system wentylowania. Dzięki temu maluszek ma dostęp do świeżego powietrza, a przy tym nie marznie. Tak samo istotne jest obicie. Musi mieć filtry przeciwsłoneczne, ale równie ważny jest materiał, charakteryzujący się wodoszczelnością. Gdy już zapewnimy dziecku wygodę, należy pomyśleć o tym, aby wózek był też wygodny dla rodziców. Zatem najlepiej wybrać lekkie modele, dzięki temu zniesienie wózka nie będzie problemem także dla kobiety. Regulowana rączka też zapewnia komfort i funkcjonalność, gdyż prowadzenie wózka jest bardzo wygodne. Oczywiście nie można zapomnieć o jego składaniu i rozkładaniu. Powinno być ciche, ale również szybkie.

Akcesoria – bo funkcjonalny wózek dla dziecka to podstawa

Warto dodatkowo zdecydować się na wózek, który posiada liczne akcesoria. Duża torba jest niezbędna, musi pomieścić wiele najpotrzebniejszych rzeczy, począwszy od pieluszek, aż na mokrych chusteczkach kończąc. Dobrym wyborem jest też wózek z parasolką, chroniącą delikatną skórę dziecka, jak i z moskitierą chroniącą przed ukąszeniami owadów. Z kolei śpiworek jest obowiązkowy w chłodne dni.

Wózek to niewątpliwie niezbędna inwestycja. Czas który trzeba poświęcić, na jego wybór można porównać z czasem poświęconym na zakup pojazdu. Ale przecież tu o bezpieczeństwo dziecka chodzi, a czy może być coś ważniejszego? Zatem nie należy oszczędzać. Na samym początku najbardziej funkcjonalny wózek dla dziecka to gondola. Jest ona bardzo wygodna i zapewnia również bezpieczeństwo dziecku, zatem to najbardziej polecany model dla dzieci, które jeszcze nie siedzą.

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany.