Jak pomóc karmiącej mamie?

lut 23, 2020 przez

Jak pomóc karmiącej mamie?

Karmienie piersią to wyjątkowe święto bliskości mamy i dziecka. Nie zawsze jednak mama może być z maleństwem bez przerwy i karmić tak często, jak dziecko tego potrzebuje. Z odpowiednim wsparciem mimo chwil rozłąki można utrzymać naturalne karmienie. Wymaga to pewnych przygotowań, ale warto – to dobre rozwiązanie i dla mamy, i dla malucha. 

Powrót do pracy, wizyta u lekarza, a może wypad do kina? Jest wiele sytuacji, kiedy mama musi lub chce spędzić kilka godzin bez dziecka. Dla mam karmiących piersią jest to wyjątkowo stresujące – nie chcą pozbawiać dziecka dostępu do pokarmu.  Można temu zaradzić. Pierwszy krok to zaufana osoba, która na te kilka godzin przejmie opiekę nad maluchem. To może być tata, babcia, niania – najważniejsze, żeby był to ktoś, komu mama ufa i bez obaw powierzy dziecko. Drugi krok to przygotowanie mleka, a trzeci to jego podanie w najbardziej naturalny sposób. W tych dwóch sprawach najlepszym wsparciem dla każdej mamy są produkty Avent.

Laktator – wsparcie naturalnego karmienia

Bliskość mamy i dziecka w czasie karmienia piersią ma ogromną wartość dla obojga, jednak zdarzają się kilkugodzinne rozłąki, w czasie których dziecko może dalej przyjmować najcenniejszy pokarm. Laktator elektryczny pozwala odciągnąć pokarm bez wysiłku, za dotknięciem przycisku. Gwarantuje dyskrecję i cichą pracę w każdej sytuacji i o każdej porze. Laktatory elektryczne Philips Avent są dwufazowe: mają tryb stymulacji wypływu mleka i głębokiego odciągania, a dzięki kilku ustawieniom siły ssania można ja dopasować do indywidualnych potrzeb. Dzięki kształtowi laktatora i krótkiej szyjce, mleko trafia do butelki nawet jeśli siedzisz prosto. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu w naturalny sposób sprawiają, że mleko łatwiej wypływa. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. Dostępne są różne modele laktatorów: m.in. laktator manualny z serii Natural z butelką lub pojemnikiem na pokarm, laktator elektryczny z serii Natural. 

Idealna temperatura

Odciągnięte mleko można przechowywać w lodówce do pięciu dni, a w zamrażarce nawet do sześciu miesięcy! To oznacza, że nawet dłuższe rozłąki nie muszą być jednoznaczne z końcem karmienia piersią. Ważne jest podanie mleka o odpowiedniej dla dziecka temperaturze.  Podgrzewacz Philips Avent podgrzewa 150 ml mleka w zaledwie 3 minuty. Działa szybko i równomiernie. Zapobiega powstawaniu gorących punktów, utrzymując mleko w ciągłym ruchu podczas podgrzewania. Jeśli będzie trzeba, poradzi sobie też z rozmrażaniem. Jest bezpieczniejszy od kuchenki mikrofalowej i wygodniejszy w użyciu. Wystarczy wybrać ustawienie i poczekać aż mleko się rozmrozi. Czas najwyższy na karmienie!

Butelka stworzona na wzór piersi mamy

Butelka Philips Avent Natural 2.0 nie zaburza naturalnego odruchu ssania. Szeroki smoczek w kształcie przypominającym pierś i o równie miękkiej powierzchni zachęca dziecko do przysysania się do butelki w taki sam sposób, jak podczas karmienia piersią. Ponadto spiralna konstrukcja smoczka i płatków sprawia, że smoczek jest wyjątkowo elastyczny. Pamiętaj tylko, że w miarę rozwoju dziecka należy zmieniać smoczek, wybierając zawsze najodpowiedniejszy.

Z takim wyposażeniem każda mama może pozwolić sobie na wolny wieczór, bez obaw, że jej dziecko nie będzie odpowiednio zadbane. Philips Avent pomaga mamom w karmieniu piersią – tak, jak one sobie tego życzą.

Rekomendowane ceny nowych butelek i laktatorów elektrycznych Philips Avent Natural wynoszą:

Butelka Natural 2.0 SCF030/17 – 39,00 zł

Butelka Natural 2.0 SCF033/17 – 39,00 zł

Butelka Natural 2.0S CF036/17 – 49,00 zł

Butelka Natural 2.0 SCF039/17 – 39,00 zł

Laktator SCF332/31 – 589,00 złLaktator SCF334/31 – 1209,00 zł

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.